Освіта

 

                       

 

    Початкова школа в селі Степанки була відкрита ще в 1918 році і діяла до 1930 року. Під приміщення школи використовували будинок колишньої церковно-приходської школи, а також конфіскований житловий будинок попа. Першим вчителем був Петро Андрійович Бровар. У 1926-1927 роках збудовано нове приміщення школи. З 1930 року вона стала семирічною з обов’язковим навчанням(нині  це приміщення, де навчаються учні початкових класів). З 1953 року семирічна школа стала середньою.

 Перший випуск 10-го класу Степанківської середньої школи відбувся в червні 1956 року.

Довгий час директором школи працював учасник Великої Вітчизняної війни, капітан запасу Л.К. Мурза.

 Зросла кількість класів і учнів, чисельність яких перевищувала 500 чоловік, тому приміщення стало не вистачати, навчання велося у дві зміни.

У 1964 році було збудовано нову школу та учнівську їдальню. 

З 1962 по 1969 роки директором школи працював  Жовтобрюх І.Т.

З 1970 по 1978 роки директором школи працював Шапошник Дмитро Андрійович

З 1978 по 1992 роки директором школи працювала Сидоренко Людмила Костівна.

З 1992 року і по даний час на посаді Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працює Катерина Миколаївна Яценко. Катерина Миколаївна- з династії педагогів(дідусь, бабуся, мама все життя присвятили навчанню і вихованню підростаючого покоління). 30 років праці на педагогічній ниві вже має і Катерина Миколаївна.  На сьогодні в школі навчається 308 учнів. Педагогічний колектив складає 37 вчителів. У школі запроваджено гуманітарний профіль навчання для старшокласників. Активно працюють дитячі організації: «Країна Барвінкова» та «Доброчин». На базі школи з 1994 року діє гурток пішохідного туризму, керівником якого є В.П.Біда.

Авторитетом і повагою серед колег, учнів та односельчан користується старший учитель української мови та літератури, «Відмінник освіти України» Марія Юхимівна Брик. Марія Юхимівна в школі працює більше 40 років.