20 лютого- День пам'яті Героїв Небесної Сотні

23.02.2015 11:59

Пам’яті Небесної Сотні…

            20 лютого у Степанківському будинку культури зібралися працівники сільської ради, вчителі та учні 6-го й 8-го класів ЗОШ І-ІІІ ступенів аби віддати шану загиблим Героям Небесної Сотні.

            На початку Катя Коваленко в ролі «України» розповіла чому плаче, болять і кровоточать її рани. Адже земля захлинається від крові та сліз матерів, сестер, побратимів. Проте в серці ще горить іскра і вона не втрачає віру у свободу.

            Потім згадали, як усе починалось у листопаді 2013 року на Майдані Незалежності у м. Києві. За три місяці Україна пережила цілу історичну епоху. Під час революційних подій постраждали понад 2,5 тисячі осіб, більше тисячі отримали різні травми і кульові поранення.

            Серед загиблих є і наші земляки-черкащани: Максим Горошишин із с. Грушівки Кам′янського району, Юрій Паращук з м. Тального, Юрій Пасхалін з с. Носачів Смілянського району, Віталій Смолинський із с. Фурманки Уманського району, Віктор Чернець із с. Подібної Маньківського району, Андрій Саєнко з м. Сміли.

            Зі слізьми на очах  переглядали відеокліпи про Небесну Сотню, що доповнювали сказане.

            Діти на чолі з педагогом-організатором школи Валентиною Найдою підготували вірші, сповнені душевного болю і жалю за тими, хто загинув, захищаючи рідний край заради щасливого майбутнього.

            Впродовж заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Василя Клименка.

            Присутні ознайомилися з викладкою літератури «Їм у віках судилося безсмертя», яка висвітлювала інформацію про події на Майдані.

            Під тужливу пісню «Плине кача по Тисині» хвилиною мовчання вшанували пам′ять загиблих Героїв.

            Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам′яті, бо «Герої не вмирають!».

            Слава Україні! Героям Слава!

Альона Недуха,

завідуюча сільською бібліотекою.