Йде весна переможним кроком

13.05.2015 10:13

Семидесята вже прийшла весна, 
Семидесята, а память все жива. 
Сімдесят років- це багато чи мало? 
Сімдесят років, щоб бачити те, що є навкруги. 
Чи нашої крові катам замало? 
Чи замало людям принесли біди?


    dsfsdfМільйонам людей назавжди врізалися в пам’ять важкі дні Другої світової війни. Чорною тінню німецької навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалилась вона на нас. 
    Відповідно до Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8-9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. 
    З метою вшановування пам’яті мільйонів полеглих у роки німецько-радянської війни у Степанках проведено ряд заходів:

     8 травня в сільській бібліотеці відбулась година пам’яті «Нам життя і пам’ять», під час якої молоде покоління ознайомилось з історичними подіями Другої світової війни, акцентовано увагу присутніх на визволенні Черкаського району, рідного села від німецьких окупантів. Учасники переглянули відеоролик, створений працівниками Черкаського РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи, із цікавістю прослухали інформацію чому саме червоний мак є офіційним символом відзначення Дня пам’яті та примирення. До уваги читачів-користувачів була оформлена книжково-тематична виставка «Доторкнися серцем до подвигу». Впродовж дня з відвідувачами книгозбірні проводилась інформаційна п’ятихвилинка на тему колабораціонізму у роки Другої світової війни.qwqw 
     
9 травня у селах Степанки та Бузуків пройшли мітинги-реквієми, присвячені 70-й річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в яких взяли участь секретар сільської ради, виконкому, виконуюча повноваження сільського голови Коваленко Н.М., ветеран німецько-радянської війни Кутовий М.П., Отаман Всеукраїнської громадської організації Степанківського Коша «Козацтво Нової України», голова Ради ветеранів Мусієнко М.І., учителі Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Брик М.Ю. та Шліхта О.І., учні, громадськість села. В ході урочистостей Мусієнко М.І. від імені Черкаської районної організації ветеранів війни вручив подяку завідувачу сільської бібліотеки Недусі А.Г. за сумлінну працю, активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, патріотичне виховання підростаючого покоління та збереження історичних пам’яток рідного краю. Світлу пам’ять полеглих в роки війни вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до Братських могил і обеліску Слави. Після мітингу лунали воєнні пісні від учасників художньої самодіяльності будинку культури. Родзинкою заходу стала поява БРДМ «Степанич», яку відновили ініціативні волонтери: Сич О.М., Іщенко А.Б., Волощенко С.В., Ситник Т.В., Павлик В.О., Хоменко В.І. Усі охочі змогли покататися на бойовій машині та зробити фото.  
    Наприкінці на всіх чекала смачна козацька каша.

aefdasda

eqrgsg

 

sfsdvgewgwseg